Strona główna
mapa serwisu kanały RSS polityka prywatności strona główna
czwartek, 2 kwietnia 2020 r.
imieniny obchodzą: Franciszka, Malwina
pobierz plik
Ściągnij ofertę
tynków mozaikowych
dalej
Formularz
zapytaniowy
dalej

Tynki mozaikowe

Strona główna » Aktualności » Tynki mozaikowe

wielkość tekstu:A | A | A

Tynki mozaikowe nazywane są też często kamyczkowymi. Są to dekoracyjne tynki cienkowarstwowe, czyli takie, które nakłada się w warstwach o grubości zawartego w masie kruszywa - zwykle od 1 do 3 mm. Spoiwem tynków mozaikowych jest żywica; w porównaniu z innymi tynkami dekoracyjnymi są bardziej elastyczne i odporniejsze na uszkodzenia. Bez problemu wytrzymują też szorowanie, można je więc często myć bez ryzyka zniszczenia.

Na jakie podłoża?

  • Rodzaj. Mineralne, czyli wykonane z tradycyjnych tynków cementowych lub cementowo-wapiennych. Może to być również ściana betonowa lub zbrojona warstwa bezspoinowego systemu ociepleń. Wewnątrz pomieszczeń odpowiednim podłożem pod tynki mozaikowe są też płyty gipsowo-kartonowe.
  • Powierzchnia. Powinna być idealnie równa. Ze względu na cienkowarstwowość tynku nakładanie go na nierówne powierzchnie uniemożliwi osiągnięcie oczekiwanej gładkości; takie tynki byłyby też dość drogie, bo wymagałyby stosowania grubych warstw.

Jakość. Wpływa na trwałość tynku, czyli długość jego użytkowania. Ułożenie tynku mozaikowego na starej, osypującej się wyprawie tynkarskiej nie wróży nic dobrego - w kilka lat potem tynk zacznie odpadać razem z tym marnym podłożem.

Przed rozpoczęciem układania nowej wyprawy z tynku mozaikowego trzeba podłoże zagruntować zgodnie ze wskazówkami producenta tynku. Użycie przypadkowego preparatu gruntującego kończy się zwykle nieuwzględnieniem reklamacji, gdyby tynk zaczął odpadać.

czytano: 5374 razy

źródło: chemiabudowlana.net.pl

Pytania i sugestie

Prosimy o przesyłanie informacji  o zauważonych błędach i sugestiach, co jeszcze powinno być zamieszczone na stronie. Będziemy starali się na bieżąco uzupełniać brakujące informacje ...
dalej
Film 1
Flash (application/x-shockwave-flash) is not supported in your browser!
Strona główna
dalej

Chemis S.C.
Gniazdów ul. Lipowa 25, 42-350 Koziegłowy
tel. 604 972 627, e-mail: chemis@chemiabudowlana.net.pl

Firma CHEMIS powstała w Świętochłowicach gdzie ma swoja siedzibę pod koniec lat 90 i specjalizuje się w produkcji chemii budowlanej przeznaczonej dla specjalistów jak i indywidualnych odbiorców. Produkcja wszystkich oferowanych przez firmę wyrobów odbywa się w zakładzie produkcyjnym na terenie Polski południowej, co wpływa na większą dostępność i krótki czas dostawy naszych wyrobów. Wachlarz naszych produktów pozwala upiększać nasze mieszkania, domy oraz chronić je przed szkodliwym działaniem czynników środowiska.